Залізничні квитки онлайнБлог мандрівникаСтаттяТОП-5 найбільш незвичайних залізниць у світі

ТОП-5 найбільш незвичайних залізниць у світі

Стаття 3387

Людство давно оцінило всі переваги подорожі на поїзді. Але іноді архітектурний задум перевершує всі можливі очікування.

Представляємо вам ТОП-5 залізничних сполучень, які щодня перевозять тисячі людей, а ще недавно це здавалося якимось фантастичним серіалом.

 

1. Поїзд, що проходить по вершині дамби в Німеччині

У 1927 році між островом Зюльт і материковою частиною Німеччини було запущено залізничне сполучення. Для того щоб не залежати від припливів, відпливів, інших погодних умов при використанні водної переправи, було прийнято рішення побудувати дамбу Hindenburgdamm, що сполучає острів і материк. Тривалість дамби становить 11 км!

На сьогоднішній день щодня по цій дорозі проходить близько 100 поїздів, що перевозять не тільки люди, але і автомобілі. При відсутності дороги, що з'єднує дві суші, залізничне полотно є єдиним засобом швидко та безпечно перевезти свій автомобіль.

2. Поїзд, що проходить через житловий будинок у Китаї

На південному заході Китаю розкинулося місто-гігант Чунцин з чисельністю понад 31 млн. чоловік. Не дивно, що в умовах такої щільності населення гармонійний розвиток інфраструктури займає не останнє місце. Прокладання залізничного сполучення є пріоритетним для міста, однак городяни стикаються з кількома перешкодами. Місто Чунцин з трьох боків оточене горами, це створює складнощі для прокладання залізничних колій за межами міста. Також величезне число жителів створює потребу в активному будівництві житла. Відсутність достатнього вільного місця підштовхує архітекторів до пошуку оригінальних рішень.
Так було прийнято рішення не зносити 19-поверхову будівля, а зробити тунель і прокласти монорельси через житловий будинок.

3. Поїзд, що проходить по вуличці у В'єтнамі

Велика населеність міста, відсутність контролю незаконного будівництва в місті Ханої призвело до появи небезпечного відрізка залізниці. Часто туристи приїжджають в цю частину міста подивитися, як курсують поїзди проходять в метрі від дверей городян.

Місцеві жителі вже добре знають розклад поїздів і з появою на горизонті останнього закінчують справи та ховаються в будинках. 

4. Найдовший і найглибший залізничний тунель у світі

Знадобилося майже 20 років і 12 млрд доларів для того, щоб побудувати найдовший і найглибший в світі тунель із залізничним полотном.

Його протяжність 57 км, а у деяких місцях висота гір Альп над тунелем складає близько 2300 м.

5. Залізнична петля в Швейцарії

У південно-східній частині країни в містечку Брусіо знаходиться віадук або залізнична петля з однойменною назвою. Відкриття віадука відбулося у 1908 році.
Таке рішення у вигляді петлі було прийнято для того, щоб уникнути будівництва тунелю, а так сасмо це вирішило питання яким чином на короткому відрізку шляху зробити плавний підйом або спуск поїздів. Перепад висоти віадука близько 20 метрів. Довжина петлі становить близько 350 метрів. Ширина залізничної колії на цій ділянці всього лише 1м, замість 1,435 м.

Відкриття тунелю відбулося 2 роки тому в Швейцарії. На сьогоднішній день Готардський базовий тунель з'єднує північну і південну частину Європи.

КУПИТИ КВИТОК