Найдовші залізниці світу

Стаття 4462
Для тих, хто особливо любить залізничну романтику, пити гарячий чай зі склянок в залізних підстаканниках і насолоджуватися мірним стуком коліс, напевно буде цікаво дізнатися в яких країнах знаходяться найдовші залізничні колії.
 
 

 
 
 
 

1. Поїзд Іу – Мадрид: 13052 км

Найдовша залізниця пов'язує Азію і Європу. Для розвитку міжконтинентальної торгівлі в листопаді 2014 року за допомогою залізниці були з'єднані містечко Іу на сході Китаю і Мадрид. Весь маршрут протяжністю 13052 км пролягає через 8 держав (Китай, Казахстан, РФ, Білорусія, Польща, Німеччина, Франція та Іспанія) і триває 21 день.
 


2. Поїзд Москва – Владивосток: 9289 км

Друга за тривалістю залізниця сполучає столицю Російської Федерації з Владивостоком і носить назву Транссибірська магістраль. Протяжність дороги складає 9289 км. Дістатися з Москви до Владивостока пасажири можуть за 6 днів. Історична назва маршруту - Великий Сибірський Шлях. Будівництво залізниці почалося в 1981 році, коли Олександр III підписав указ, про будівництво Транссибірської залізниці. Магістраль пролягає через Сибір, Урал, Далекий Схід. Пасажири під час подорожі з вікон вагонів можуть насолодитися унікальною дикою природою і навіть побачити озеро Байкал.


3. Поїзд Москва-Пекін: 8986 км

Купивши квиток на швидкий поїзд «Схід», можна за 6 днів і 2 години дістатися з Москви до Пекіна. Поїзд досить комфортний, складається з 11 вагонів. Єдине при перетині кордону можна стояти близько 6 годин, тому що в цей час змінюються колеса поїзда. Це відбувається тому, що китайські залізні шляхи відрізняються від російських. Також в цей час причіплюють вагон ресторан. Якщо поїзд прямує до Китаю, на кордоні чіпляється китайський вагон-ресторан з що радить кухнею, при зворотному русі російський вагон-ресторан.  Протяжність усієї дороги становить 8 986 кілометрів.

.


4.Трансконтінентальная залізниця

Однією з найстаріших залізниць в США є Трансконтитентальная, яка поєднала в своєму час Атлантичний і Тихий океану. Головною метою будівництва було забезпечення продовольством, боєприпасами, зброєю і просування військ під час громадянської війни. Саме тому в 1862 році Авраам Лінкольн приймає рішення будувати «Тихоокеанську» залізницю. Таку назву раніше носила Трансконтитентальная залізниця. І вже 10 травня 1869 року дорога була введена в експлуатацію. Це була найдовша залізниця в США. Згодом транспортні артерії країни стали збільшуватися, і в даний час трансконтинентальна дорога стала частиною загальної трансконтинентальної мережі США довжина якої становить більше 107 тис км.


5. Поїзд Торонто-Ванкувер: 4466 км

Незважаючи на те, що велика частина Канади малонаселен, залізничний транспорт є досить популярним засобом пересування. Вартість тарифу іноді завищена, але цей момент компенсується комфортними умовами проїзду та мальовничим краєвидом за вікном.
Найдовша залізниця в Канаді з'єднує два міста Торонто і Ванкувер. Поїзд «The Canadian» перетинає відстань 4466 км між Торонто і Ванкувером за 3 дні і 14 годин. За цей час мандрівники подолають 66 станцій.

КУПИТИ КВИТОК