Залізничні квитки онлайнБлог мандрівникаСтаттяПоїздка до Польщі на поїзді - що цікавить мандрівників?

Поїздка до Польщі на поїзді - що цікавить мандрівників?

Стаття 10078

Введення безвізового режиму з країнами Євросоюзу позитивно позначилося на розвитку залізничного сполучення з країнами ЄС. На сьогоднішній день українці активно подорожують залізничним транспортом до 7 європейських країн - Польща, Чехія, Відень, Угорщина, Словаччина, Румунія, Болгарія.

У Європі добре розвинена мережа повідомлень від lowcost перевізників - будь то авіа або види наземного транспорту, квиток можна купити за дуже привабливим тарифом. Тому мандрівники часто обирають польські міста, як відправну точку для свого подальшого маршруту.

Поїзд можна віднести до найбільш зручного виду транспорту для тих людей, які бояться літати на літаку або ж не переносять тривалих поїздок сидячи в автобусі. І ще одна перевага подорожей на поїзді, яка може не відразу кинутися в очі, але для деяких людей грає ключове значення, - норма провозу багажу на поїзді в рази більше, ніж на літаку. За той же обсяг речей в літаку вам доведеться доплатити кругленьку суму.

Де купити квитки на поїзд до Польщі?

Отже, якщо ваш маршрут пролягає через Польщу, квитки ви можете придбати в міжнародних касах на залізничних вокзалах. Майте на увазі, що міжнародні каси присутні не на кожному вокзалі. На сьогоднішній день найбільш популярний напрямок Київ - Пшемисль та Львів - Пшемисль.

Вартість проїзду з Києва до Пшемисль у вагонах I класу становить орієнтовно 760 - 830 грн, II класу - 500 - 600 грн, зі Львова до Перемишля в вагонах I класу - 315 грн, II класу - 230 грн., і може змінюватися в залежності від дня тижня та від курсу валют.

Потяги в Польщу з України:

 • Інтерсіті + №705 Київ - Пшемисль
 • Інтерсіті + №715 Київ - Пшемисль
 • №67 Київ - Варшава
 • №36 Одеса - Пшемисль
 • №51 Львів - Гдиня

Які документи потрібні для поїздки в Польщу?

Для поїздки в Польщу з України досить мати з собою залізничний квиток, біометричний закордонний паспорт або закордонний паспорт із шенгенською візою.

Зверніть увагу, що при покупці залізничних квитків для виїзду за кордон, прізвище та ім'я пасажира необхідно вказувати латинськими літерами так, як вони зазначені в чинному закордонному паспорті.

Що необхідно знати для виїзду в Польщу з дитиною?

Виїхати за кордон дитина може по одному з нижче наведених документів:

 • Проїзний документ дитини
 • Закордонний паспорт

Важливо! Раніше дітей вносили в закордонний паспорт батька чи матері і на підставі цих записів дитина могла перетинати кордон. З 1 квітня 2018 року це правила не діють!

Незабаром закордонний паспорт дитини залишиться єдиним діючим документом для перетину кордону.

Відповідно до Правил перетинання кордону громадянами України, діти до 16 років мають право на виїзд за кордон тільки за згодою батьків та в їх супроводі або в супроводі осіб, уповноважених ними.
Тому якщо дитина перетинає кордон в компанії тільки одного з батьків, необхідно нотаріально завірений дозвіл на виїзд дитини за кордон від другого з батьків. У разі якщо дитина подорожує без батьків, нотаріальний дозвіл має бути від обох батьків. Документ обов'язково повинен містити маршрут прямування і тимчасові рамки даної поїздки.

Яка знижка надається на дитячий залізничний квиток?

 • Діти до 5 років мають можливість безкоштовно здійснювати поїздку без надання окремого місця. Необхідно врахувати, що одному дорослому пасажиру дозволяється провозити тільки одну дитину. Для виділення окремого місця необхідно придбати дитячий залізничний квиток.
 • Для дітей від 5 до 10 років дитячий залізничний квиток є обов'язковим. На тариф дитячого квитка поширюється знижка 50%.
 • На міжнародні повідомлення знижка для дітей старше 10 років не надається, необхідно купувати повний квиток.

Як перевезти тварину на поїзді до Польщі?

Якщо ви не уявляєте свою подорож до Польщі без улюбленої тварини, інформація нижче буде для вас особливо актуальна.

Для того щоб правильно зробити транспортування волохатого улюбленця, та уникнути непорозумінь на кордоні з Польщею необхідно мати на увазі наступне:

 • Якщо ви подорожуєте на поїзді Інтерсіті до Пшемисля та перевозите дрібну домашню тварину (собака або кішка), досить мати контейнер для транспортування тварини. В даному випадку перевезення тварини здійснюється за принципом провозкі ручної поклажі.
 • У разі поїздки на звичайному поїзді, при перевезенні тварини пасажир зобов'язаний викупити все купе.

Для вивозу тварини в країни ЄС необхідні наступні документи:

 1. Міжнародний ветеринарний паспорт тварини.
 2. Ветеринарна довідка про стан здоров'я тварини. Видається на 5 діб для перевезення тварини по Україні, а для перевезення тварини за кордон - на 3 доби.
 3. Документ, що підтверджує виконані щеплення тварині та результати серологічних тестів.
З 2011 року діє правило - всіх тварин маркують мікрочіпами. Чіп повинен відповідати стандарту SO11784, SO11785. Також пам'ятайте, що 1 людина може вивезти не більше 5 тварин!

Напередодні спекотного періоду відпочинків, ми підготуємо ще ряд корисних статей для наших мандрівників. :)

Будьте уважні при підготовці до відпустки, щоб потім нічого не затьмарило ваш довгоочікуваний відпочинок, і ви повернулися тільки з радісними спогадами!

КУПИТИ КВИТОК