Залізничні квитки онлайнБлог мандрівникаСтаттяПотяги Інтерсіті - плюси та мінуси нового формату подорожей

Потяги Інтерсіті - плюси та мінуси нового формату подорожей

Стаття 23337

Звертаючись до історії, можна відстежити, що назва Intercity (Інтерсіті) була успадкована від класу поїзда, який вперше був запущений у Великобританії за маршрутом Лондон - Бірмінгем у середині ХХ століття. Особливістю цього поїзда було те, що він робив проміжні зупинки тільки у великих містах або вузлових станціях, що сприяло зменшенню часу пасажирі у дорозі. Такі поїзди набули неабиякої популярності, і в даний час потяги класу Intercity та Intercity + курсують у більшості країн Європи.

Україна не стала винятком. Підготовка до Євро - 2012 в Україні багато в чому сприяла появі на українських залізницях поїздів Інтерсіті і Інтерсіті +. У червні 2012 року в Україні вперше відбувся запуск швидкісних міжміських поїздів.

Зараз залізницю країну бороздять швидкісні поїзди класу Інтерсіті та Інтерсіті + таких виробників:

  • поїзд Інтерсіті + виробництва «Hyundai Rotem»
  • поїзд Інтерсіті виробництва «Skoda Vagonka»
  • поїзд "Тарпан" виробництва ПАТ «КВБЗ» (Україна)
  • поїзд локомотивної тяги виробництва ПАТ «КВБЗ» (Україна)

Попередньо, перш ніж купити квиток на Інтерсіті, ви можете ознайомитися зі схематичним розташуванням місць у вагоні Інтерсіті. Зверніть увагу, що розташування пасажирських місць, столиків, туалетів і буфета залежить від класу вагона і поверховості. У складі поїзда 6 вагонів з сидячими місцями, в першому і останньому вагоні передбачені місця для інвалідів. Поїздку в поїзді одночасно можуть здійснювати 615 пасажирів.

Схема вагонів Інтерсіті виробництва Шкода виглядає так:

http://www.uz.gov.ua/files/image/for_passengers/scheme_of_passenger_car/%D0%A8%D0%BA%D0%BE%D0%B4%D0%B0.jpg

Якщо ви бажаєте купити квиток на Інтерсіті +, в цьому випадку зручно ознайомитися з розташуванням пасажирських місць, багажних відділень, туалетних кімнат і буфета. Поїзд «Hyundai Rotem» складається з 9 вагонів, які вміщують 579 сидячих пасажирських місць. Він ділиться на вагони 1 (№ 2, 5, 8) класу і 2 (№ 1, 3, 4, 6, 7, 9) класу. Місця для інвалідів передбачені в 1 вагоні. Якщо під час подорожі вам важлива наявність поблизу розетки, тоді за схемою вагона ви з легкістю зрозумієте які квитки на поїзд Інтерсіті + вам необхідно придбати.

Схема вагонів Інтерсіті + показана на прикладі поїзда виробництва компанії Хюндай:

http://www.uz.gov.ua/files/image/for_passengers/scheme_of_passenger_car/%D0%A5%D1%8E%D0%BD%D0%B4%D0%B0%D0%B9.jpg

Розклад поїздів Інтерсіті і Інтерсіті + ви завжди можете відстежити на сторінці розкладу потягів.

Практично кожен українець, подорожуючи за напрямками Київ - Львів, Львів - Київ, Київ - Харків, Харків - Київ, Київ - Дніпр, Дніпр - Київ, Київ - Трускавець, Трускавець - Київ. Київ - Запоріжжя, Запоріжжя - Київ, Кривий Ріг - Київ, Київ - Костянтинівка, Костянтинівка - Київ, Суми - Київ, Київ - Суми, по достоїнству вже оцінив усі переваги швидкісних поїздів класу Інтерсіті і Інтерсіті +:

• одним з головних переваг швидкісних поїздів є, звичайно ж, швидкість! Якщо ви боїтеся літати, але дістатися необхідно в найкоротші терміни, відмінним виходом може стати поїздка тривалістю 5-7 годин на Інтерсіті та Інтерсіті +.

• важливий плюс - це розклад Інтерсіті. Потяги часто відправляються рано вранці або пізно ввечері. Це дуже зручно, особливо якщо ваша поїздка у справах одноденна, і ви можете з'їздити туди та назад протягом доби.

• все залізничні квитки Інтерсіті є електронними, а це говорить про те, що купити квиток на поїзд Інтерсіті можна за кілька хвилин на сайті Travelbook.ua та сміливо вирушати з паспортом на посадку до поїзду.

• завдяки клімат-контролю в салоні поїзда під час подорожі підтримується комфортна температура повітря незалежно від погодних умов за вікном.

• якщо ви не знаєте, як скоротати час у дорозі, тоді на допомогу прийдуть відеоекрани, які є в кожному вагоні. Крім розважальних програм на моніторах транслюється інформація щодо маршруту прямування поїзда, швидкості поїзда і температури за бортом в даний момент.

ергономічні крісла, столики, розетки в салоні, індивідуальне освітлення створюють особливу атмосферу, в якій поїздка проходить непомітно і комфортно.

• в кожному тамбурі пасажири можу знайти зручний туалет, оснащений вакуумною системою зливу.

• завдяки сучасному проектування вагонів, люди з обмеженими можливостями можуть легко відправитися в подорож. Поїзд Інтерсіті передбачає спеціальні посадочні місця, відкидний пандус для безпечної посадки/висадки та спеціалізовані туалетні кімнати.

• наявність в поїзді буфета з якісною їжею, напоями від WOG CAFE може стати приємним і смачним початком вашої подорожі.

• для тих, хто завжди онлайн, поїзди Інтерсіті обладнані бездротовим інтернетом (Wi-Fi).

• і нагадуємо, що при оформленні квитків на поїзди «Інтерсіті +» в напрямку "туди і назад" надається знижка у розмірі 10% від вартості проїзду.

Недоліки подорожей поїздами класу Інтерсіті та Інтерсіті +:

• в разі обмеженого бюджету на подорож, покупка квитка на поїзд Інтерсіті та Інтерсіті + не завжди є економним рішенням, тому що вартість квитка на зазначені поїзди, наприклад, в 1 клас, іноді перевищує в 2 рази витрати на квиток в плацкарт або купе звичайного пасажирського поїзда. Ціна квитка Інтерсіті варіюється у залежності від напрямку і від часу придбання. Дізнатися вартість квитків Інтерсіті за потрібним вам напрямку завжди можна за допомогою сервісу продажу залізничних квитків Travelbook.ua.

в поїзді заборонено курити, але офіційно це правило діє і для інших поїздів Укрзалізниці :)

вагон влаштований за принципом відкритого простору, тому якщо ви полюбляєте тишу, будьте готові до того, що гучні сусіди та маленькі діти можуть порушити ваш спокій (але тут ніхто не застрахований навіть у вагоні купе, тому рекомендуємо взяти беруші або навушники :)

• у любителів розкинутися та поспати у дорозі також можуть виникнути складності, тому що подорож відбувається в кріслі. Хоча спинку можна трохи опустити, але повноцінного лежачого місця ви не досягнете - це варто враховувати при плануванні нічної поїздки

Комфортабельні вагони, хороший сервіс, поїздка без зайвих зупинок є беззаперечними плюсами при плануванні подорожі, але при цьому відкритий простір може викликати дискомфорт подорожі. Тому купувати квитки на Інтерсіті чи ні, вирішувати вам, але ми рекомендуємо хоча б раз скористатися такою можливістю та отримувати враження від нового формату поїздів Укрзалізниці.

 

КУПИТИ КВИТОК