Залізничні квитки онлайнБлог мандрівникаСтаттяЦікаві та маловідомі факти про залізницю

Цікаві та маловідомі факти про залізницю

Стаття 4044

Історія залізничного транспорту бере свій початок у далекому 1804 році, коли англієць Річард Тревітік винайшов перший поїзд з локомотивною тягою. Спочатку поїзд використовувався, як атракціон для публіки. Але по закінченні 200 років популярність залізничних перевезень сягнула порогу у кілька мільйонів пасажирів щодня по всьому світу.

За час існування поїздів, накопичилося досить багато курйозних і забавних історій, пов'язаних з ними. Пропонуємо почати свій робочий день з захоплюючих фактів історії залізничного транспорту:

 • У Франції заборонено цілуватися на вокзалах, так як часто це ставало причиною затримки поїздів. Закон діє з 1910 року, та до сих пір його ніхто не скасував. Аналогічний закон було прийнято у Великобританії.
   
 • Згідно зі статистичними даними подорожі на поїзді в 45 разів безпечніші, ніж на автомобілі. Якщо ви хвилюєтеся про безпеку в дорозі, рекомендуємо обирати вагони у середині поїзда, якщо ж в салоні вагона передбачені тільки сидячі місця, у цьому випадку купуйте квитки на місця проти руху поїзда.
   
 • У 1973 році в Японії був побудований поїзд незвичної конструкції, який нахиляється у сторони боками вагону. Перевагою даного інженерного рішення було те, що поїзду не доводилося знижувати швидкість під час руху при поворотах колії. Однак у цієї оригінальної конструкції була й друга сторона медалі - пасажири могли повною мірою відчути морську хворобу на суші :)
   
 • І ще цікавий факт про Японію. У разі, якщо будь-яка людина в Японії здійснить суїцид, кинувшись під колеса поїзда, залізнична компанія має повне право подати до суду на сім'ю самогубці для стягнення коштів на очищення поїзда і шляхів. Цей позов може стосуватися так само компенсації за зіпсовану репутацію компанії.
   
 • Якщо ви давно не переживали гострі відчуття, вас вабить адреналін у крові, тоді саме час відправитися до Аргентини та покататися на потязі «Патагонія-Експрес». Цей поїзд знаменитий «несподіваними» пограбуваннями у стилі Дикого Заходу. Пасажири, милуючись краєвидами Патагонії за вікном, стають учасниками практично реального пограбування з гонитвою, кіньми, пістолетами та ковбоями. Така оригінальна ідея атракціону для туристів була реалізована департаментом Аргентини по туризму.
   
 • В Австралії знаходиться найдовша ділянка у світі з прямими залізничними коліями. Довжина ділянки Транс-австралійської залізниці становить близько 500 м. Дорога прокладена по пустельній рівнині і не має жодного повороту.
   
 • Дуже цікавий історичний факт був зафіксований в Англії у 1830 році під час організованого змагання між п'ятьма паровозами. Один з учасників був відсторонений від змагань у зв'язку з тим, що в своєму прагненні перемогти скористався нечесним способом - він сховав коней під металеву обшивку поїзда.
   
 • Службовець на залізної дроги, в обов'язки якого входить огляд стану верхньої будови колій називається шляховий обхідник або технічний перевіряючий. В обов'язки доглядача так само входить простукування коліс поїздів, тому багато хто з них мають ідеальний музичний слух. За тональністю службовці повинні визначати несправність колеса.
   
 • Чи знаєте, в якому поїзді вам запропонують кисневу подушку? На заході Перу знаходиться сама високогірна залізниця у світі (висота сягає понад 3 км). Одним з обов'язкових атрибутів цієї поїздки є киснева подушка для кожного пасажира поїзда, тому що повітря на такій висоті дуже розряджене і можуть виникати складнощі при диханні.
   
 • Для мусульманських країн традиційним є намаз - п'ятиразова щоденна молитва. При здійсненні молитви віруючим важливо бути зверненим головою на схід. Одного разу в Ірані стався випадок, коли машиніст поїзда «Ахваз - Тегеран» був суворо покараний. Під час намазу він не зупинив поїзд, що рухався, і віруючим доводилося молитися в купе, при цьому розвертаючись на схід при кожному новому повороті поїзда.

І як би там не було, які б курйози не відбувалися, але саме поїздам ми зобов'язані технічним прогресом. Адже винахід поїзда та залізної дороги стало революцією в історії всього людства.

КУПИТИ КВИТОК