Залізничні вокзали Харкова

Довідник 76650

Довідка по залізничних вокзалів Харкова:

Залізничний вокзал Харків-Пасажирський;
Залізнична станція Левада;
Залізнична станція Лосево;
Залізнична станція Новоселівка;
Залізнична станція Основа;
Залізнична станція Нова Баварія;
Залізничний вокзал Харків-Балашовський;
● Південна залізниця (ПЗ);
● Харківська дирекція залізничних перевезень (ДН-2);

 


 

Залізничний вокзал Харків-Пасажирський

Адреса: 61052, м. Харьків, пл. Привокзальна, 1;

Телефони довідкового бюро: +38 (057) 724-37-17, +38 (057) 724-37-17;

Телефон чергового харківського залізничного вокзалу: +38 (057) 724-20-76;

Розклад руху поїздів Харків Пасажирський;

Карта:

Опис:
Основний вузол пасажирських залізничних перевезень Південної залізниці України розташований в місті Харків - залізничний вокзал Південний (офіційна назва Харків-Пасажирський) є центральною станцією найбільшої транспортної системи на сході країни. За сумісництвом, тут розміщується харківська державна митниця для пасажирських поїздів, що перетинають кордон між Україною та Росією.

Будівля залізничного вокзалу Харків-Пасажирський по праву є пам'ятником архітектури міста, займає 9-ую з 12-ї позицій в рейтингу символів Харкова. Його історія бере початок в 1869-му році. До створення цієї споруди доклав руку відомий російський архітектор Андрій Тон. Військові роки послужили каталізатором для внесення в проект реконструкції залізничного вокзалу Харкова маси правок і нововведень у 1952-му році, який увібрав в себе стиль Сталінського Ампіру з елементами класицизму. На сьогоднішній день, загальна площа приміщень будівлі складає - 32600 м2, тунелів і платформ - 33100 м2.

До складу комплексу Південного вокзалу входять: основна будівля, цілодобові каси залізничного вокзалу Харків, привокзальний готель, місткий багажний відділ, торгово-розважальний центр "Залізничник", розвинена мережа пасажирських тунелів і платформ, широка автомобільна парковка та привокзальна площа.

Зали очікування в приміщенні харківського вокзалу розташовані на другому поверсі і функціонують на платній основі. Кімнати відпочинку обладнані всім необхідним для комфортного очікування поїзда - зручні меблі, комп'ютерне обладнання, плазмові екрани з розважальним контентом, кліматична техніка та затишне привокзальне кафе. Так само, залізничний вокзал Харків передбачає розміщення людей з обмеженими можливостями та учасників ВВВ в окремих спеціально обладнаних залах очікування.

На першому поверсі, навпроти залізничних кас Південний вокзал Харкова з 1999-го року облаштований спеціалізованим сервісним центром для надання пасажирам комплексного обслуговування підвищеної якості. Його створення припускає розширення списку послуг за додаткову вартість. Сервіс-центр вміщує на своїй території операційний зал, який передбачає можливість купити квитки на поїзди далекого та ближнього прямування у межах країн СНД, замовити номер в готелі, викликати таксі, скористатися послугами носія багажу, отримати доступ до комп'ютерів, роздрукувати документи та інше.

Інформаційна довідкова залізничного вокзалу Харків знаходиться також на першому поверсі головної будівлі. Тут надається вся необхідна інформація щодо вартості квитків на поїзд, графік руху пасажирських потягів, докладний опис локалізації ключових об'єктів і платформ, підтримка клієнтів на всіх етапах взаємодії.

Посадочні платформи зручно розташовані та з'єднані системою пішохідних тунелів, які діляться на південний і північний. В їх число не входить тільки перша платформа, доступ до якої здійснюється через центральний зал залізничного вокзалу Харків. Інформаційне табло з даними про розклад руху поїздів встановлено над кожним входом до пішохідного тунелю, праворуч і ліворуч від центрального входу в будівлю.

На належному рівні розвинена транспортна інфраструктура міста Харків. Залізничний вокзал знаходиться в центрі дорожньої павутини з безліччю зупинок різноманітного громадського транспорту. Тут проходять шляхи міського трамвая № 1, 3, 5, 6, 7, 12, 20, маршрути яких з'єднують всі ключові точки міста. По вулиці Малиновського курсує тролейбус № 11, широкий вибір маршрутних таксі та міжміських автобусів. Під привокзальній площею проходить лінія харківського метрополітену, послугами якого можна скористатися, переслідував через вхід на станцію метро "Південний вокзал".

 


 

Залізнична станція Харків-Левада

Адреса: 61000, м. Харків, пров. Молчановский 6а;

Телефони довідкового бюро: +38 (057) 729-46-00, +38 (057) 729-46-53;

Телефон чергового харківського залізничного вокзалу Левада: +38 (057) 729-45-11;

 

Карта:

 

Опис:

Один з найбільших елементів залізничної транспортної системи сходу України, південної залізниці - пасажирська залізнична станція Левада в Харкові, яка розташована в Основ'янському адміністративному районі міста. Даний об'єкт характеризується як тупікова станція, і має чітку специфікацію колійного розгалуження: шляхи 1-3 розраховані на прибуття, а шляху 4-7 на відправлення поїздів. Посадочні платформи укомплектовані навісним покриттям, пороги виконані на низькій висоті з плиткових матеріалів.

Будівля харківського залізничного вокзалу Левада має категорію "3-го класу". З 2001-го року станція була модернізована і обладнана сучасним павільйоном, де вперше на території країни були встановлені пропускні турнікети з гармонійно вписаними касами з продажу залізничних квитків, що дозволяє пасажирам придбати посадкові документи безпосередньо перед посадкою в поїзд, у разі якщо раніше це зробити не вдалося. В цілому, на території функціонують 12 залізничних кас: 3 з яких розміщені в адміністративній будівлі і реалізують квитки на поїзди далекого прямування, 1 через інтернет, а 8 обслуговують приміський павільйон, де в наявності залізничні квитки на поїзди приміського і дальнього сполучення. Середній добовий пасажиропотік становить 15000. Пасажири мають можливість розміститися в просторах затишної зали очікування, що включає зручні місця для відпочинку, привокзальне кафе і зал підвищеного комфорту.

З 1996-го року пасажирська залізнична станція Харків-Левада спеціалізована на обслуговуванні залізничного транспорту приміського значення. Звідси відправляються потяги на: Шебелінку, Тернове, Основа, Мерчик, Люботин, Лиман, Ізюм, Савинці, Золочів, Балаклея, Гракове, Безлюдівка. З електропоїздів далекого прямування курсують: прискорений поїзд № 7005/7006 за маршрутом Харків-Левада - Ізюм.

Транспортна розв'язка міста Харків дозволяє доїхати до залізничної станції Левада скориставшись: метрополітеном (станція метро "Проспект Гагаріна"), тролейбусами № 3, 5, 6, міським автобусом № 46, трамваєм № 27, зупинка якого проходить по вулиці Гольдбергскої, послугами приватних маршрутних таксі і міжміськими автобусами місцевого автовокзалу.

 


 

Залізнична станція Лосево

Адреса: 61106, м. Харків, пр. Московський, 275;

Телефон станції Лосєве: +38 (057) 724-59-80;

Телефон станції Лосєве-2: +38 (057) 724-58-50;

Карта:

 

Опис:

Початок існування харківської залізничної станції Лосєве датується 1895-им роком. Будівництво здійснилося в процесі розвитку Харківсько-Балашовської залізниці. Глобальну реконструкцію провели у 2002-му році. На сьогоднішній день, залізничний вокзал уявляє із себе комплекс, що складається з двох пасажирських станцій - Лосєве і Лосєве-2. Знаходиться під прямим підпорядкуванням дирекції південної залізниці в Харкові і відноситься до вузла Куп'янського залізничного напрямку.

Посадковий сектор представлений у вигляді двох бічних платформ, через які проходять двоє шляхів. На території залізничної станції Лосєве відведено місце під відстійник електропоїздів по Куп'янському напрямку, де так само зведено будівлю старого вокзального комплексу і диспетчерська ЕЦ. Кількість посадочних платформ та шляхів комплексно доповнюють по одній від станції Лосєве-2.

Залізнична станція Лосево служить точкою відправлення у напрямку Гракове для приміських електропоїздів ЕР2, ЕР2Р і ЕР2т. Найближче транспортування до вокзалу здійснюється через станції метро "Тракторний завод", "Індустріальне".

 


 

Залізнична станція Новоселівка

Адреса: 61157, м. Харків, вул. Вагонна 1а;

Телефон: +38 (057) 724-24-43;

Карта:

 

Опис:

З 1980-го року залізнична станція Новоселівка територіально входить до складу вокзалу Харків-Пасажирський та є зупинним пунктом Південної залізниці для обмеженої кількості приміських поїздів. Посадочними платформами в зоні функціонування станції обладнані шляхи: 1ЮА, 2ЮА, 3ЮА, 4ЮА, 5ЮА.

Зведено будівлю залізничного вокзалу Новоселівка в Новобаварським районі Харкова і вміщує в собі залізничні каси, невеликий буфет та приміщення вбиральні.

 


 

Залізнична станція Основа

Адреса: 61000, м. Харків, вул. Привокзальна, 5;

Телефон: +38 (057) 729-24-50;

Карта:

 

Опис:

Один з найважливіших стратегічних об'єктів південної залізниці міста Харків. Залізничний вокзал Основа - великий сортувальний пункт залізничного вузла Куп'янського та Ізюмського напряму. Універсальне розташування на перетині важливих транспортних мереж залізниць дозволяє обслуговувати поїзда по декількох напрямках: вокзал Харків-Пасажирський, Харків-Левада, Люботин, Ізюм, Куп'янськ-Вузловий, Золочів. Вся система складається з 104-ох шляхів і 386-й стрілочних переводів.

Датою створення станції Основа вважається 1911-ий рік.Паралельно було відкрито однойменне паровозне депо (сучасна ТЧ-3 "Основа") при будівництві лінії Готня-Лиман, що входить до складу Північно-Донецької залізниці.

Будівля позакласного вокзалу Основа була зведена за проектом інженера Юлія Пешеля. Вокзальний комплекс обладнаний системою підземних пішохідних переходів, які об'єднують пасажирські платформи і мають виходи до важливих державних підприємств Харкова - Південтрансбуд, Харківгаз та інші. Територія по довжині становить 14,5 км із загальною площею 237 га і крім своєї основної функції, служить базою для локомотивного депо "Основа ТЧ-3 Південної залізниці", вагонного депо "ВЧД-3 Основа", колійні машинної станції "КМС-39" і монтажно-будівельного потягу "СМП-655". Також поряд функціонують служби дистанції колії "ПЧ-7", дистанції електропостачання "ЕЧ-7", дистанції сигналізації та зв'язку "ШЧ-5". Із загальної кількості, до числа пасажирських колій відносяться 1-4, кожна з яких обладнана платформою і для зручності переміщення пасажирів має доступ до пішохідних мостів.

 


 

Залізнична станція Нова Баварія

Адреса: 61019, м. Харків, вул. Станційний в`їзд, 2а;

Телефон: +38 (057) 729-12-52;

Карта:

 

Опис:

Високе значенні в життєдіяльності східного транспортного сполучення має Харківська залізнична станція Нова Баварія. Вона є частиною Люботинської шляхової мережі, центру перетину великих залізничних вузлів, Харківського та Основ'янського. Станція забезпечує обслуговування виключно поїздів приміського значення, що прямують до напрямку Люботинського шляху від вокзалів Харків-Пасажирський, Харків-Левада, Харків-Балашовський та Основа.

На місці вододілу річки Уди стартувало будівництво залізничної лінії Харків - Полтава, а проміжний залізничний вокзал 2-го класу Нова Баварія послужив відправною точкою цього процесу. Свою назву станція успадкувала від розташованого вздовж 1-ої пасажирської платформи великого пивоварного заводу. Виникнення такого важливого пункту прийому і відправлення транспортних та вантажних составів спричинило створення ряду стратегічно важливих міських виробничих підприємств, зокрема канатної фабрики. Перший час, експлуатація станції Нова Баварія обмежувалось транспортуванням будівельних матеріалів, шпал, рейок і рухомого складу. З плином часу, комплекс адаптувався під високий попит пасажирських перевезень. Колійний розвиток, на сьогоднішній день, представлено у вигляді дванадцяти приймально-відправних колій, де проміжними платформами обладнані попарно 1 і 2, 3 і 4, 5 і 6. Зі споруд, на території залізничного вокзалу Нова Баварія розташовані: головний будинок, пост централізації, автомобільний шляхопровід, пішохідний міст, водокачка і навантажувальний двір.

Місто Харків надає можливість проїзду до станції Нова Баварія за допогою громадського транспорту наступних варіацій: тролейбуси № 11, 27, автобуси № 75, 209, маршрутні таксі № 238, 303, 220, 237.

 


 

Залізничний вокзал Харків-Балашовський

Адреса: 61019, м. Харьков, вул. Станційний в`їзд, 2а;

Телефон: +38 (057) 729-12-52;

Карта:

 

Опис:

Універсальний пункт прибуття і відправлення поїздів Південної залізниці, як пасажирського, так і вантажного типів, залізнична станція Харків-Балашовський розміщена в Слобідському районі міста Харків, між платформою Верещаківка-Балашовська і точкою зупинки "13 кілометр". Значною мірою, частка вантажних перевезень перевищує пасажирські, так як знаходиться на перетині великої товарно-оборотного вузла. З цієї причини, володіє категорією вантажний станції першого класу, а в якості центру обслуговування пасажирів лише третього.

Харківсько-Балашовська залізниця розпочала своє існування в 1895 році, а вокзал залізничний Харків-Балашовський став фундаментальною базою її будівництва (таким чином і успадкувавши дану назву). Першими маршрутами прямування пасажирських потягів на початок ХХ століття були Луганськ і Казань. Розвиток транспортної інфраструктури в сфері вантажоперевезень в 1985 році ініціювало впровадження на станції ефективної системи обчислювального комплексу на базі ЕВС- СМ-4, що дозволило автоматизувати процес роботи контейнерних пунктів. Вокзал Харків-Балашовський забезпечили всім необхідним для реалізації розвантажувально-навантажувальних робіт будь-якої складності, зокрема була обладнана окрема платформа з перевантаження вантажів з вагонів в автотранспорт і побудований сектор складських приміщень. Все це посприяло створенню великих промислових підприємств - завод імені Малишева та "Турбоатом", під який, до речі, була виділена ціла колія по східному напрямку. В цілому, під потреби вантажоперевізного парку було сконструйовано більш п'ятнадцяти колій.

Під цілі пасажирських складів на станції Харків-Балашовський функціонують п'ять шляхів c трьома платформами. На поточний момент, дві колії служать для курсування електропоїздів по західному напрямку: Люботин, Золочів, Огульці та Мерчик. Одна колія розрахована під рух поїздів по східному напрямку до залізничної станції Лосєве.

Міська інфраструктура Харкова дозволяє дістатися до Балашовського залізничного вокзалу за допомогою трамвайних маршрутів № 5, 8 і скориставшись послугами станції метро "Завод імені Малишева".

КУПИТИ КВИТОК