ЖД вокзали Київа

Довідник 78254

Довідка по залізничних вокзалів Києва:

 


 

Центральний залізничний вокзал Київ

Адреса: площа Вокзальна, 1;

Телефон: +380 (44) 465-20-80; +380 (44) 465-20-59;
Замовлення та оформлення групових пасажирських перевезень +380 (44) 481-11-99
Замовлення вагонів-автомобілевозів (044) 465-20-55
Замовлення спеціальних вагонів для перевезення інвалідів +380 (44) 481-12-74
Інформація про багажні перевезення +380 (44) 481-12-84, +380 (44) 465-20-53

Розклад руху поїздів по станції Київ Пасажирський

Карта:Опис:

Найголовнішим пунктом прийому пасажирів поїздів далекого прямування в столиці по праву вважається Центральний залізничний вокзал. Київ відвідують щодня десятки тисяч громадян і туристів України, і ймовірність того, що в першу чергу вони не побачать цей архітектурний шедевр, вкрай мала. Тому особливо важливо, щоб його функціональність і візуальне оформлення було на високому рівні, що на сьогоднішній день повністю відповідає поставленим завданням.

Розвиток столичної системи залізниць бере початок у далекому 1870-му році - тоді під керівництвом архітектора М. Вишневського був спроектований перший у Києві залізничний вокзал. Перший проект будівлі центрального залізничного вокзалу була 2-ух поверхова споруда з жовтої цегли, протяжністю в 133 метра, та виконана в стилі староанглійської готики. Період існування київського залізничного вокзалу 20-го століття значним чином вплинув не тільки на зовнішній вигляд об'єкту, а й істотно сприяв розвитку його функціональних можливостей. Загальна потреба розвитку транспортного вузла залізниць через Київ, пожежі, військові дії і революції послужили каталізатором впровадження проекту повної реконструкції і модифікації центрального залізничного вокзалу, в основу якого лягла концепція управління Південно-Західної залізниці під керівництвом архітектора А. Щуко. Ідея полягала в створенні двох з'єднаних між собою вокзалів, які з одного боку обслуговували поїзда західного приміського напряму через тупикові шляхи, а залізничний транспорт далекого прямування з усіх чотирьох напрямків і приміського східного напрямку - паралельно осі будівлі центрального залізничного вокзалу. Київ зміг втілити в життя проект Щуко тільки у 2001-му році, з ініціативи міністра транспорту того часу - Георгія Кірпи.

За 175 днів зі старту проектування була реалізована значна частина поставлених завдань: повна реконструкція центрального залізничного вокзалу, Вокзальної площі, пішохідних підземних переходів. Найважливішим досягненням вважається споруда Південного залізничного вокзалу, який був приєднаний центральною системою пішохідних галерей над шляхами.

На сьогодні, залізнична станція Київ-Пасажирський відноситься до Південно-Західної залізниці та є комплексом з декількох залізничних вокзалів, в який входять Приміський, Південний та Центральний вокзал.

Київ – відносно велике місто, але при цьому хороша транспортна система столиці надає масу можливостей доїхати до станції за допомогою практично будь-якого громадського транспорту - важливо про них знати. Центральний залізничний вокзал розташований у Солом'янському районі Києва та може похвалитися зручною транспортною розв'язкою:

• Метро - найшвидший засіб пересування по мегаполісу. Вхід до станції метро «Вокзальна» розташовано в будівлі приміського залізничного вокзалу.

• У пішої доступності розташована вулиця Старовокзальна, на якій проходить кінцева станція трамвайної лінії за маршрутами № 1, 3, 15, 18.

• Залізничну станцію Київ-Пасажирський також перетинають тролейбусні шляхи. Маршрути № 14, 3 - допоможуть з транспортуванням до центру міста.

• Неподалік розташована автостанція "Київ". Центральний вокзал виходом спрямован прямо на неї. Таким чином, ви можете легко планувати своє подальше подорож на автобусі.

Крім основного, Вокзальна площа вміщує в собі зупинки безлічі громадського транспорту міського та приміського сполучення, маршрутні таксі та транспорт приватних осіб. Таким чином у залежності від маршруту та фінансових можливостей, ви маєте можливість обирати будь-який з вище перерахованих варіантів.

 Південний залізничний вокзал Київ

Адреса: вул. Ползунова, 1;

Телефон: +380 (44) 465-21-11; +38 (044) 503-70-05;

Карта:


 

Опис:

Південний залізничний вокзал входить до складу найбільшої залізничної станції столиці "Київ Пасажирський". Він обслуговує досить високий пасажиропотік щодня, та основним завданням Південного вокзалу є мета знизити навантаження центрального київського вокзалу. Ці два об'єкти з'єднані між собою критим пішохідним переходом - конкорсом.

Простора будівля Південного залізничного вокзалу облаштована усім необхідним для комфортного перебування пасажирів. На першому поверсі розміщені залізничні каси та інформаційне табло з розкладом курсування поїздів. На другому поверсі знаходяться невеликі магазини, точки продажу преси та поповнення мобільних рахунків. У самій будівлі залізничного вокзалу є комфортний зал очікування, туалети і кімнати відпочинку на 4 поверсі.

Поруч зі входом в будівлю південного залізничного вокзалу розміщені зупинки багатьох популярних маршрутів громадського транспорту, які допоможуть дістатися практично у будь-яку точку столиці. Так само, до Південного вокзалу Києва кожні пів години курсує прямий автобус з Аеропорту "Бориспіль" № 322.

Якщо столиця не кінцевий пункт вашого маршруту, і вас чекає виліт з аеропорту «Бориспіль», то дістатися до терміналу можна на рейсовому автобусі Skybus. Skybus курсують цілодобово з інтервалом у 15-45 хвилин, час в дорозі займе 50-70 хвилин.

 Київський залізничний вокзал Караваєві Дачі

Адреса: вул. Вадима Гетьмана, 48 А;

Телефон: +380 (44) 503-70-05;

Карта:


 

Опис:

Ще однією ланкою Південно-західної залізниці в Києві є станція - Залізничний вокзал Караваєві Дачі. Будівлю звели відносно недавно, і представляє воно собою досить привабливу архітектурну споруду, яку дуже складно не помітити. Через залізничний вокзал у більшості курсують поїзди приміського напрямку та електрички.

Усередині приміщення можна здійснити купівлю залізничних квитків, відвідати численні продуктові магазини та кафе. Поряд із залізничним вокзалом розташований солом'янський "Радіоринок". Відразу біля виходу встановлені зупинки громадського транспорту, який допоможе дістатися як до станції метро "Шулявська" (маршрутка № 239), так і до залізничної станції Київ Пасажирський (маршрутка № 401).

 Київський залізничний вокзал Дарниця

Адреса: вул. Привокзальна, 3;

Телефон: +38 (044) 366-41-11;

Карта:


 

Опис:

Залізничний вокзал "Дарниця" був заснований у 1899 році в процесі будівництва залізниці у напрямку "Київ-Полтава".

Вокзал частково розділений для обслуговування пасажирів як далекого, так і приміського сполучень та представлений у вигляді двосторонньої станції. До складу комплексу входять дві пасажирські платформи, на які можна потрапити через тунель з шістьма виходами. Станція ділиться на дві секції з вестибюлями, де розташовані залізничні каси та зали очікування поїздів.

 Залізничний вокзал Київ Дніпровський

Адреса: проспект Визволителів, 15;

Телефон: +380 (44) 516-52-40;

Факс: +380 (44) 516-52-32;

Карта:


 

Опис:

Основною метою існування станції залізничного вокзалу Київ Дніпровський, є обслуговування вантажних потягів у напрямку Південно-Західній залізниці. У добу її відвідує лише кілька приміських електричок.

 Залізничний вокзал Київ Деміївський (Московський)

Адреса: вул. Саперно-Слобідська, 39

Телефон: +380 (44) 465-25-10

Карта:


 

Опис:

Будівництво датується 1870-им роком. Станція Київ-Деміївський являє одну з перших залізничних станцій Голосіївського району побудованих у столиці. Відноситься до Південно-Західної залізниці, через неї курсують поїзди як вантажного, так і пасажирського типу. Поруч з залізничним вокзалом проходить протягом київської річки Либідь та знаходиться легендарна пам'ятка «Чорна гора».

 Залізничний станція Київ-Волинський (Пост-Волинський)

Адреса: вул. Новопольова, 101;

Телефон: +380 (44) 406-15-84;

Карта:


 

Опис:

Станція «Київ-Волинський» відкрита у 1902-му році. Територіально розташована неподалік від аеропорту "Київ" (Жуляни). Станція відноситься до Південно-Західної залізниці. Зупинка виключно тільки для приміських електричок, а потяги далекого прямування проїжджають тут у напрямку Фастова та Коростеня від залізничної станції Київ Пасажирський. Також, крізь даний об'єкт проходить система промислових залізничних колій, які здійснюють транспортне сполучення зі стратегічно важливими державними підприємствами. Поруч розташована зупинка громадського міського транспорту - тролейбуси № 27 та автобуси № 2, 78, 80.

 Залізнична станція Київ-Товарний

Адреса: вул. Федорова Івана, 32

Телефон: +380 (44) 465-22-31

Карта:


 

Опис:

Станція розташована практично у Шевченківському районі, неподалік від місцевості Протасів Яр, і призначена для обслуговування суто товарних складів. Відноситься до Південно-Західного вузла залізниці Києва. З моменту зведення споруди у 1907-му році до цього дня збереглася велика частина будівель, переважно виробничих складів, які застосовують для розвантаження та зберігання вантажів.

КУПИТИ КВИТОК