Залізничні квитки онлайнЕлектронний залізничний квиток

Електронний залізничний квиток

Електронний залізничний квиток
Купівля залізничних квитків
Посадка на поїзд
Знижки та пільги на залізничні квитки
Повернення квитків на поїзд
Інші питання

Електронний залізничний квиток - це цифровий проїзний документ, який офіційно дає право скористатися послугами залізничного транспорту Укрзалізниці. Його юридична сила нічим не відрізняється від залізничних квитків куплених через касу на вокзалі, і перевершує, в плані зручності, бланк замовлення з відкладеним друком, придбаний через інтернет сервіси.

Основна мета запуску в продаж електронних квитків на поїзд в Україні, є максимально спростити процеси покупки, верифікації права проїзду при посадці на поїзд і, як наслідок, суттєво заощадити час пасажира до відправки.

Варто відзначити, що якщо користувачеві необхідно пред'явити співробітникам бухгалтерії фіскальний документ для компенсації витрат на транспортування у відрядження - електронний квиток на поїзд відповідає таким вимогам. 

 

 


Як виглядає електронний квиток залізничного транспорту?

По суті, куплений електронний квиток на поїзд являє собою цифровий запис в базу даних Укрзалізниці, яка фіксує введені клієнтом ідентифікаційну інформацію і вміст замовлення. Дана дія умовно ініціює складання договору між пасажиром і перевізником на надання першому права на проїзд, а останнього зобов'язує на надання послуг перевезення.

Укладення договору підтверджується у вигляді електронного залізничного квитка, який пасажир отримує в кінці оформлення замовлення і виглядає він наступним чином:

Як виглядає електронний залізничний квиток? - Travelbook.ua

 1. Дані про пасажира (Ім'я, Прізвище). Зверніть увагу, що електронний квиток на поїзд - іменний проїзний документ і при покупці слід вказувати інформацію без помилок, так як вона буде звірятися з посвідченням особи;
 2. Номер електронного квитка;
 3. Код електронного квитка;
 4. Номер поїзда, номер вагона, номер посадкового місця;
 5. QR-код електронного квитка - асиметрична цифровий підпис, що підтверджує справжність документа;

По тому як виглядає електронний квиток на поїзд можна легко відрізнити його від бланка замовлення з відкладеним друком - перший завжди містить QR-код. 

 

 


Як користуватися електронним квитком при посадці на поїзд?

Все, що потрібно від пасажира - це пред'явити проїзний документ з QR-кодом в роздрукованому, або цифровому вигляді і документ посвідчення особи провіднику пасажирського складу. Супроводжуючий персонал Укрзалізниці забезпечений спеціальним зчитувальних пристроїв, яке за лічені секунди підтвердить, або спростує право на поїздку.

Чи можна показати електронний квиток з телефону? Електронний залізничний квиток з мобільного телефона - Travelbook.ua

Абсолютно неважливо з якого джерела буде надано QR-код. Це може бути як і роздрукований бланк, так і будь-який електронний мобільний пристрій: телефон, планшет, ноутбук. Головне, щоб об'єкт коректно відображав дані і не містив блокуючих сканування зовнішніх елементів.

Що робити, якщо QR-код електронного квитка не розпізнається?

Трапляється, що технологія зчитування QR-коду може спрацювати з помилкою. В такому випадку, провідник повинен скористатися номером електронного квитка (Вказано пунктом 2 на зображенні "Як виглядає електронний квиток") шляхом ручного введення його вмісту в пристрій зчитування. 

 

 

 


Чи потрібно роздрукувати електронний квиток на поїзд?

Самою основною особливістю і безперечною перевагою перед іншими типами залізничних квитків - є той факт, що не потрібно роздруковувати електронний квиток на поїзд перед посадкою. Досить забезпечити доступ до QR-коду провіднику з будь-якого доступного під рукою електронного джерела інформації.

Як роздрукувати електронний квиток на поїзд?

По завершенню оформлення онлайн замовлення, на екрані користувача відобразиться бланк електронного квитка у вигляді ПДФ файлу:

Як роздрукувати електронний квиток на поїзд? - Travelbook.ua

 1. Завантажити файл і скопіювати вміст на будь-який доступний електронний носій інформації.
 2. Підключіть прилад до техніки з доступом до принтеру і попросіть власника роздрукувати електронний квиток;

Якщо виникла така необхідність як роздрукувати електронний квиток з телефону - то алгоритм дій аналогічний. Завантажте файл і підключіть мобільний пристрій до принтера безпосередньо.

Зверніть увагу, що з метою безпеки і зручності - копія ПДФ файлу з бланком електронного залізничного квитка також надсилається на вказаний при оформленні електронну адресу і роздрукувати документ можна безпосередньо з облікового запису поштового сервісу.

Де можна роздрукувати електронний квиток на поїзд?

Маючи на руках прямий доступ до файлу через електронний носій досить знайти поблизу будь-який копі центр, де надають послугу друку документів за скромну плату. Або попросити колег або знайомих власників принтера допомогти в даному питанні.

На території вокзалу можна роздрукувати електронний залізничний квиток за кодом (Пункт 3 в зображенні "Як виглядає електронний квиток") через залізничну касу.

Нагадуємо, що такої необхідності, як роздрукувати електронний квиток на поїзд - немає! Маючи на руках можливість в будь-якому вигляді надати доступ до QR-коду - можна сміливо вирушати на посадку. 

 

 


Чи можна здати електронний квиток на поїзд?

Укрзалізниця надає можливість зробити повернення електронних залізничних квитків у випадках, якщо вони не були використані і не були роздруковані на бланку суворої звітності.

Залежно від різниці термінів подання запиту на здачу до відправлення поїзда - сума повернення грошових коштів розраховується по-різному. Можна здати електронний квиток на поїзд в Україні з максимальною компенсацією тільки, якщо звернутися не пізніше ніж за 24 години до початку посадки, або якщо рейс не відбувся з причин з боку перевізника.

Як повернути електронний залізничний квиток?

Процедура повернення цифрових посадочних документів проводиться:

 • Через залізничну касу за кодом (Пункт 3 в зображенні "Як виглядає електронний квиток"), або в роздрукованому вигляді. Найближчим часом запит обробляється і ініціює зверненням до сервісу, через який був куплений квиток. Останній, в свою чергу, повертає суму компенсації на той платіжний засіб, через який була здійснена оплата (Банківська карта, електронний гаманець) протягом 1 робочого банківського дня.
 • В онлайн режимі через функціонал особистого кабінету, або прямим зверненням до служби підтримки інтернет сервісу Travelbook.ua. 

 

 


Як купити електронний квиток на поїзд?

Процедура замовлення та оформлення цифрового проїзного документа нічим не відрізняється від стандратної покупки залізничного квитка онлайн. Вказуємо точки відправлення і прибуття, обираємо дату поїздки і переходимо до списку доступних поїздів.

Як купити електронний залізничний квиток? - Travelbook.ua

Потяги, на які можна купити електронний залізничний квиток відзначені спеціальним символом у вигляді QR-коду. На поточний момент, відкрито продаж на 90% пасажирських складів далекого прямування України, на поїзди Інтерсіті і Інтерсіті +. 

 

 


Як перевірити електронний залізничний квиток на справжність?

Щоб переконається, що замовлення проїзного документа зареєстровано коректно і цифровий запис потрапив в базу даних Укрзалізниці, рекомендуємо скористатися офіційним сервісом перевізника: https://booking.uz.gov.ua/check_epd/.

Як перевірити електронний залізничний квиток? - Travelbook.ua

З переходом по посиланню, необхідно заповнити поля:

 1. Введіть номер електронного квитка UID;
 2. Введіть фіскальний код;
 3. Введіть прізвище та ім'я пасажира;

Буквально за лічені секунди система перевірить електронний квиток на поїзд на відповідність введених даних з базою Укрзалізниці та повідомить про результати.

КУПИТИ КВИТОК